Co powinno znaleźć się w wyposażeniu auta firmowego?


Firmowe auto powinno służyć zarówno sprawnemu, jak i wygodnemu przemieszczaniu się. Wiele samochodów posiada w swoim standardzie całą masę udogodnień, warto wiedzieć jednak, które z nich rzeczywiście mogą się przydać Tobie i Twoim pracownikom.

Jakie auto wybrać, by nie przepłacać?

Salony samochodowe zachęcają do wyboru bogato wyposażonej floty, która usprawni poruszanie się po mieście zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom. Bywa jednak, że wiele dostępnych w standardzie opcji okazuje się zbytecznych. Rzecz jasna takie rozwiązania, jak elektryczne szyby, odtwarzacz mp3 czy klimatyzacja to elementy na tyle powszechne, że rozmyślanie nad ich korzyścią dla kierowcy są zbędne. Co innego, jeśli sprzedawca sugeruje, że bez konkretnego rozwiązania nie warto wyobrażać sobie komfortowej jazdy. Co zatem wybrać i jak nie przepłacić?

Co powinno znaleźć się z samochodzie firmowym?

* zestaw głośnomówiący – przydaje się podczas prowadzenia rozmów biznesowych bez konieczności przerywania jazdy. To bezpieczne i zarazem praktyczne rozwiązanie dla osób będących w ciągłym ruchu.
* wyświetlacz na szybie – to nowe rozwiązanie jest niezwykle praktyczne. Dzięki niemu widzimy informacje o prędkości czy nawigacji bez odrywania wzroku od drogi.
* czujnik cofania – podczas poszukiwania miejsca na parkingu wykorzystujemy wszystkie dostępne zmysły. Nie zawsze to jednak wystarczy. W związku z tym przydadzą się tylne czujniki cofania, które usprawnią wykonywanie tego nerwowego manewru.

Co na pewno będzie przeżytkiem?

* podgrzewane siedzenia – nie warto wydawać dodatkowych pieniędzy na opcję, którą wykorzystuje się stosunkowo rzadko. Wystarczy standardowe ogrzewanie we wnętrzu pojazdu.
* lane assist – to udogodnienie może bardzo rozleniwić kierowcę, który z czasem zaczyna zapominać o tym, że posiada kierunkowskazy. W rezultacie doprowadza to do niebezpiecznej sytuacji na drodze.
* automatyczny asystent parkowania – wiele nowych samochodów zaopatrzonych jest w system automatycznego parkowania, ale nie zawsze okazuje się sprawny. Lepiej zaufać sobie, a także wspomnianym już czujnikom cofania.

Kontakt Kochamy rozmawiać. Napisz do nas!

Smiling Two Girls