Największy w Europie Środkowo-Wschodniej


Chorzów oprócz stworzenia alternatywy dla wrocławskiego Afrykarium w postaci Polaricum, przygotowało więcej niespodzianek dla gości nie tylko z Polski, ale i całego świata. Otóż już w przyszłym roku w najbardziej znanym Wesołym Miasteczku w całym kraju ma zostać zakończona gruntowna modernizacja, a w tym budowa nowej, niesamowitej atrakcji, która będzie największą tego typu formą rozrywki w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Krótko o Polaricum

Zanim zostaną dokładnie opisane modernizacje Wesołego Miasteczka, warto wspomnieć o rewolucyjnym obiekcie poświęconym zwierzętom polarnym. Już w ciągu następnych kilku lat na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego ma powstać dodatkowo chłodzony oraz przyciemniony obiekt. Ponadto, będzie on posiadał wystarczająco duży metraż, by zapewnić odpowiednie warunki do biegania każdemu zwierzęciu. Obiekt będzie również pełnił funkcje edukacyjne, uświadamiając gości jak duże znaczenie ma ocieplanie klimatu.

Większy, lepszy, nowszy!

Taki właśnie będzie nowe Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, nad którym prace mają zostać ukończone do 2019 roku, oferując więcej atrakcji, nowocześniejszy wygląd, a także największy rollercoaster. Ma on mieć nie tylko czterdzieści metrów wysokości, ale i jeździć z prędkością osiągającą nawet do stu km/h. Zgodnie z zapowiedziami inwestorów ma to być największy i zapewniający najwięcej wrażeń rollercoaster w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Do tej pory ten tytuł posiadały kolejki z Zatorskiej Energylandii.

Nadal dużą popularnością cieszą i będą się cieszyć znane atrakcje tego parku, takie jak Diamond River. Jest to jedyna tak duża kolejka wodna w Polsce, która umożliwia zjechanie na dół rozrzucając w każdą stronę strumienie wody. Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie należy do najbardziej popularnych parków rozrywki w całej Polsce osiągając w sezonie letnim wizyty od około 145 tysięcy osób. Nic dziwnego, jest to aktualnie najdłużej działający park rozrywki, oferujący największą różnorodność atrakcji.

Kontakt Kochamy rozmawiać. Napisz do nas!

Smiling Two Girls