Samochody z jabłuszkiem


Ten koncern amerykański znany jest z tworzenia stylowych, a zarazem odpowiednio drogich produktów z zakresu sprzętu elektronicznego. Oczywiście najbardziej znane są iPhony, które już od kilkunastu lat są jednymi z najczęściej kupowanych smartfonów na świecie. Wyjątkowo cienkie urządzenia, oferują unikalne oprogramowanie, a przez to unikalne funkcje i aplikacje, których nie można znaleźć w telefonie żadnej innej marki. Często jednak zarzuca się im przede wszystkim stworzenie bardzo efektywnego wizerunku marki, nie zapewniając jakości urządzenia, który powinien iść za ceną. Mimo to, iPhony kupują wszyscy na całym świecie.

Oczywiście Apple nie słynie tylko i wyłącznie z iPhonów. Znane są również takie produkty, jak iPod służący do słuchania muzyki, tablet iPad, czy też komputery Mac oraz najnowsze iWatch, czy słuchawki AirPods. Jednak najnowszą inwestycją korporacji Apple, która znajduje się jeszcze na etapie wstępnych badań, są podobno pojazdy autonomiczne.

iCar

Nie jest to już żadna plotka. Dyrektor do spraw integralności produktów, Steve Kenner, oficjalnie w swoim dokumencie potwierdził, że Apple już inwestuje pokaźne sumy pieniędzy w różnego rodzaju badania dotyczące pojazdów, które nie będą wymagały kierowcy, by poruszać się po drogach. Jest to bardzo skomplikowane zadanie, którego wykonanie może zająć korporacji wiele lat. Póki co, nie jest określona nawet wstępna data wypuszczenia prototypu samochodu autonomicznego.

Według dokumentu Steve’a Kennera, pojazd autonomiczny ma nie tylko dostosowywać się do warunków panujących na drodze, ale i również korzystać z algorytmów, by zapewnić największe bezpieczeństwo zarówno samemu kierowcy i pasażerom, jak i innych członków ruchu drogowego. Ponadto, Apple już motywuje rząd amerykański to sporządzenia właściwych przepisów, które dotyczyłyby tylko i wyłącznie pojazdów autonomicznych. Należy pamiętać, że projekty takich samochodów przygotowują również inne firmy, w tym Tesla, co oznacza, że w przyszłości może i wszyscy tylko w ten sposób będziemy się poruszać.

Kontakt Kochamy rozmawiać. Napisz do nas!

Smiling Two Girls